Май 20, 2019 08:34
Регистрация на сайте «Овидиополь-Информ»
   «Овидиополь-Информ»  
Поиск на «Овидиополь-Информ»
 
     Фотогалерея  |  Видео  |  Газета  |  RSS ленты  |  Карта сайта  |  Курс валют  |  Архив  |  Форум  |  Обратная связь  

   Овидиопольский район / Николаевка

   ...Овидиополь ...
Авангард Поселок Авангард
Барабой Село Барабой
Великодолинское ...
Грибовка ...
Дальник ...
Доброалександровка ...
Иосифовка Село Иосифовка
Калаглия ...
Каролино-Бугаз ...
Марьяновка ...
Молодежное Село Молодежное
Надлиманское ...
Николаевка ...
Новая Долина ...
Новоградовка ...
Петродолинское Село Петродолинское
Прилиманское ...
Роксоланы Село Роксоланы
Санжейка ...
Сухой Лиман ...
Таирово Поселок Таирово


   Евро (EUR)
за 100 ед. 721.9013 (-0.2832)

   Доллары США (USD)
за 100 ед. 484.4000 (-0.06)

   Российские рубли (RUR)
за 10 ед. 2.0053 (0.0151)

Подробный курс...

   Золото (XAU)
за 10 кг. 39914.56 (733.86)

   Серебро (XAG)
за 10 кг. 711.10 (11.06)

   Платина (XPT)
за 10 кг. 73144.40 (959.86)

   Паладий (XPD)
за 10 кг. 15307.04 (288.78)Історія виникнення села Миколаївка

            Історія села Миколаївка Овідіопольского району бере свій початок з давніх часів. Їй присвячено чимало літератури, виданої відомими істориками-археологами в Москві, Ленінграді, Києві.

Це видання:

Мелюкова А.И. Поселения и могильник скифского времени у с.Николаевка.—М.:

Наука, 1975—260с.

Мелюкова А.И. Скифия и фракийский мир.—М.: Наука, 1979—256с.

Брашинский И.Б. В поисках скифских сокровищ.—Ленинград: Наука, 1979—146с.

Граков Б. Скифы—М.: Наука, 1974—168с.

Ильинская В.А. Тереножкин А.И. Скифия VIIIV вв до н.э.—К.: Наукова думка,

1983—380с.

            На схід від поселення, за дорогою Миколаївка - Надлиманське, розміщено плато. Його поверхня нерівна, з підвищеними грядами природного походження і неглибокими впадинами між ними.

В цій місцевості була досліджена територія площею біля 4500м, на якій відкрито 68 поховань. Вони дають відповідь на те, хто наші предки і як вони жили.

            Розкопки могильника підтверджують, що населення даного поселення належить до скіфів. Люди мали свої традиції й обряди. Цікаво, наприклад, проводились поховання. Інвентар поховання характерний для скіфського рядового населення. Зазвичай в могилу ставили амфори з вином (нерідко з черпаком), античні блюда. Чоловічі поховання завжди супроводжувалися зброєю. Частіше за все зустрічалися наконечники стріл, списи та мечі.

В жіночих похованнях зустрічаються пряслиці, буси, бронзові дзеркала, окремі прикраси з бронзи і срібла.

Покійників клали прямо на дно могили, яке підстеляли  очеретом або травою.

Широко був розповсюджений звичай постачати покійників м'ясною їжею. В могили клали половини грудини з лопаткою і ногою барана чи корови. В м'ясо всовували ніж або клали його поруч.

Майже половина поховань мала ще й амфору, в якій колись було вино. В деяких могилах поряд з амфорою знаходився бронзовий чи залізний черпак на довгій ручці.

            Знахідки кісток домашніх тварин свідчать про заняття наших предків скотарством. Але цих кісток на поселенні порівняно небагато. Можливо, скотарство не відігравало головної ролі в господарстві. Під час розкопок були знайдені кістки та луска риб, що дає можливість стверджувати, що населення займалося рибальством, але немає підтвердження про заготовку риби для вивозу в Грецію. Можна припустити, що основним товаром, яким місцеве населення розраховувалося за ввезення грецького вина, кераміки та інших предметів, було зерно.

Поселення біля с.Миколаївка виникло в ІV ст. до н.е. Землеробські поселення збільшувалися, тому розвивалась торгівля зерна з Середземномор'ям та Пд. Причорномор'ям.

В знайдених речах  присутні елементи античної культури, що пояснюються близькістю до грецьких міст в гирлі лиману—Тіри (правий берег), Ніконій (лівий берег). Це сприяло встановленню тісних зв'язків між греками і населенням.   


В Одеському археологічному музеї відкрито експозицію, де представлені рештки 

воїна та речі з скіфського могильника села Миколаївка. 

            Оскільки перші поселенці селились на березі Дністровського лиману, у кручах, де грунт називали глеєм, то, коли їх запитували, де вони живуть, вони відповідали: „Коло глея”. Так перша назва села звучала як Кологлея. З часом в розмовній мові воно змінилось на Калаглія. «Книга міст і сіл України» дає такі дані, що село Миколаївка засновано в 1789 році селянами-кріпаками, які тікали з центральних губерній Росії та України, де було на той час кріпосне право, у вільні причорноморські степи.

                        В 1918 р. була встановлена радянська влада. В 1920 р. селяни отримали землю і стали оселятись вище берегів лиману, в степ. В 1922-1924 з’явились перші сільськогосподарські артілі „Свобода”, ім. Шмідта, „Свободная Украина”, ім. 25-го Жовтня, ім. Свердлова.

                        В 1929 р. було створено перший колгосп “І-й Інтернаціонал”, пізніше перейменований в колгосп „Україна” (КСП „Овідіопольське”) та комплексна бригада рибколгоспу „Росія” (зараз – РСК „Вітчизна”).

Під загальною назвою Калаглія територія Миколаївки - І та Миколаївки - ІІ проіснувала до 1944 року, до того часу, коли 12 квітня 1944 року ціною власного життя 32 радянських воїна-козака визволяли від поневолювачів наше село. Під час війни вони були  поховані в різних місцях: на подвір'ї школи, над кручами, на кладовищі. В 1968 році учні-червоні слідопити розпочали пошукову роботу по встановленню прізвищ загиблих воїнів і розшукували їх родичів.

Старожил села, учасник війни Гвоздовський Павло Карпович передав медальйон загиблого солдата, де були його дані з номером частини, яка звільняла село-Десята гвардійська кавалерійська дивізія ІV кавалерійського корпусу під командуванням генерала-лейтенанта Плієва, яка належала до Миколаївського укріплювального району. На його честь і було перейменовано село в Миколаївку. Звільнення села завершилося 12 квітня.

            До 2000 р. існував неадміністративний поділ на два села – Миколаївка - І і Миколаївка - ІІ. В 2000 р. була офіційно заснована Калаглійська сільська рада. Територія двох сіл поділена на Калаглію та Миколаївку.

Сельсовет, на старт!
8 сентября, в День физической культуры и спорта, в Николаевке состоялись молодежные соревнования по нескольким видам спорта: шашкам, шахматам, настольному теннису, футболу и волейболу. Участники - ученики и преподаватели сельской общеобразовательной школы, а также дебютанты подобных состязаний – сотрудники Николаевского сельского совета.

Вода: користь і проблема
Серйозні проблеми потребують ретельного вивчення, зваженого підходу і ефективного вирішення. Одна з таких проблем хвилює Миколаївського сільського голову Зубика Михайла Миколайовича.

Официальный портал Овидиопольского районаВидео
Всё видео  


Какую музыку Вы слушаете?

Поп
Классика
Electro-House
Латино
Ретро


     Фотогалерея  |  Видео  |  Газета  |  RSS ленты  |  Карта сайта  |  Курс валют  |  Архив  |  Форум  |  Обратная связь  
Информация Овидиополь – ИНФОРМ является интеллектуальной собственностью
информационной службы www.ovidiopol.com и других указанных источников полученной информации.
Любое копирование, публикация, перепечатка или последующее распространение информации, в том числе,
которое осуществляется любым иным способом, с использованием аналогичных и любых других средств,
запрещается без предварительного письменного согласия со стороны информационной службы www.ovidiopol.com.
Разрешается цитирование информации с явным указанием ссылки на Овидиополь – ИНФОРМ

На сайте функционирует система коррекции ошибок. Обнаружив неточность в тексте на данной странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

67801, Украина, Одесская обл.,  
г. Овидиополь, ул. Одесская, 19а  
Тел./факс: +38 (04851) 3-51-19,  
+38 (048) 740-09-00