Июль 21, 2019 12:43
Регистрация на сайте «Овидиополь-Информ»
   «Овидиополь-Информ»  
Поиск на «Овидиополь-Информ»
 
     Фотогалерея  |  Видео  |  Газета  |  RSS ленты  |  Карта сайта  |  Курс валют  |  Архив  |  Форум  |  Обратная связь  

   Овидиопольский район / Овидиополь / История поселка

   История пгт. ОвидиопольОвидиополь
Главная раздела
Тайна названия Овидиополь Легенда или быль?
Символика Символика пгт. Овидиополь


   Евро (EUR)
за 100 ед. 721.9013 (-0.2832)

   Доллары США (USD)
за 100 ед. 484.4000 (-0.06)

   Российские рубли (RUR)
за 10 ед. 2.0053 (0.0151)

Подробный курс...

   Золото (XAU)
за 10 кг. 39914.56 (733.86)

   Серебро (XAG)
за 10 кг. 711.10 (11.06)

   Платина (XPT)
за 10 кг. 73144.40 (959.86)

   Паладий (XPD)
за 10 кг. 15307.04 (288.78)Овідіопольський район розташований в центрі Одеської області на південному заході нашої Батьківщини, в пониззях Придністров'я. На північ від нього лежить м. Одеса, на сході – Чорне море і державний кордон України, на півдні – Дністровський лиман, за яким знаходиться Білгород-Дністровський район, на заході – Біляївський район. Площа – 82 тис. га.

Районним центром є селище міського типу Овідіополь, підпорядковане Овідіопольській селищній раді, що розташована на півдні Овідіопольського району, Одеської області. З одного боку обмежена Дністровським лиманом, за яким Білгород-Дністровський район. Селище знаходиться на відстані 28 км від м. Одеси. Загальна площа ради складає – 10479,9 га, селища – 1268,5 га, в т.ч. сільськогосподарських угідь – 6271,7 по раді і 561га по селищу, з них: ріллі – 5717га і 385 га відповідно. В районі 24 населених пункти, які підпорядковані 4 селищним і 16 сільським радам.

Овідіополь – селище міського типу, центр однойменного району. Розташований він на лівому березі Дністровського лиману, за 18 км від впадіння річки Дністер у Чорне море, та за 40 км від м. Одеси. Через Овідіополь пролягає автомобільний шлях Одеса-Ізмаїл.

На території сучасного Овідіополя люди жили з давніх часів. Тут виявлено залишки стародавніх поселень: два з них існували в скіфські часи (ІV-ІІІ ст. до н.е.), два в сарматські часи (ІІ – ІІІ ст. н.е.), а на двох останніх знайдено рештки черняхівської культури (ІІІ-V ст. н.е.).

Виник даний населений пункт наприкінці ХVІІІ століття. 15 червня 1793 року тут було закладено фортецю, щоб захищати вхід у Дністер з Чорного моря і спорудити гавань на Дністровському лимані. Фортеця була форпостом, звідки перепинялись турецькі напади на Очаків і Миколаїв, а також проміжним складом вантажів між Дністром і Одесою. У 1795 році за указом Російської імператриці Катерини ІІ, на честь давньоримського поета Публія Овідія Назона, який нібито під час свого заслання перебував у даній місцевості, місто було названо Овідіополем.

Місце для заснування фортеці обирав видатний російський полководець Суворов О.В. Будував фортецю інженер-капітан Рестер під керівництвом генерала Деволана. Раніше ж тут була турецька фортеця Хаджі-Дере (Хаджідер), яку в 1769 році розгромили запорізькі козаки. А у 1789 році фортецю штурмом взяли російські війська і за Ясським договором укріплення перейшло до Росії.

Днем народження Овідіополя вважається 15 червня 1793 року, з моменту закладення першого каменю у фортецю. З тих часів Овідіополь значно розрісся, розширився. Життя його дуже змінилося. Особливо вплинуло на це народження незалежної української держави:
- зроблені перші кроки приватизації;
- відкрито приватні магазини, бари;
- організовано перші фермерські господарства;
- зареєстровано 1647 юридичних і 3014 фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю. В селищі також за різні часи збудовані 5 пам`ятники і 2 погруддя. А саме – пам`ятник Овідію, на честь якого був названий Овідіополь (він знаходиться в живописному куточку на березі Дністровського лиману), пам`ятники воїнам, які загинули при звільнені Овідіополя від німецько-фашистських загарбників. В центрі селища - пам`ятники В.І. Леніну та воїнам - інтернаціоналістам. А ще є два погруддя корінному овідіопольцю, Герою Радянського Союзу П. Вертелецькому, які розташовані біля загальноосвітніх шкіл №№ 1 та 2.

Не минуло Овідіопольщину і лихо голодомору 1932-1933рр. і "великого терору" 1933-1937рр. За 1939 рік 70 передовиків сільськогосподарського виробництва стали учасниками виставки досягнень народного господарства.

На кінець 30-х років район покращав, поліпшився благоустрій його населених пунктів. Закінчилася електрифікація і радіофікація райцентру. Електрифікація району була проведена після війни. Зростання обсягу торгівлі свідчить про підвищення добробуту людей. Відбулись позитивні зміни в культурному рівні жителів.

На лютий 1940 року в районі діяли 28 шкіл, в кожному селі відкрилися клуби. Зміцненню здоров'я людей сприяла спортивна база, проведено 10 воєнізованих походів.

Особливістю воєнних дій для Овідіопольщини було те, що тут наступ вели не тільки війська Німеччини, а й їх союзників - румунської армії. Овідіопольський район було звільнено після запеклих дводенних боїв 13 квітня 1944 року.

За роки війни була підірвана матеріальна база промислового і сільськогосподарського виробництва, багато людей втратили житло. На листопад 1946 року в районі в основному були відбудовані господарства, радгоспи, МТС, збудована машинотракторна майстерня, млини. Особлива увага приділялася відбудові культурно-освітніх закладів, шкіл.

Колгоспи Овідіопольщини за 1953-1958рр. в цілому збільшили валовий збір зерна на 40%, у два рази зросло поголів'я великої рогатої худоби. Багато трудівників нагороджені урядовими орденами і медалями, за високі досягнення в розвитку сільськогосподарського виробництва удостоєні звання Героя Соціалістичної праці - 7 чоловік.

Інтенсивно йшло житлове будівництво, як індивідуальне, так і багатоквартирних будинків. Будувалися господарські об'єкти, хлібоприймальні пункти, приміщення виробничого та переробного характеру. За перше півріччя 1960 року в районі відремонтовано 24,5 км доріг, висаджено 40 тис. дерев і кущів.

У 1962 році Овідіопольський район був ліквідований і входив до складу Біляївського. В 1967 році - район поновлений. Відбулися зміни в побуті жителів. За 1970-1977рр.введено в дію 12 нових майстерень, в тому числі - 5 пересувних, мережа приймальних пунктів. Поліпшився зв'язок району з селом. 1976-1980рр. змонтовано ряд нових станцій в селах району. Приділялася велика увага медичному обслуговуванню населення району.

Вихідцем з Овідіополя є і видатний молдавський педагог ХІХ століття Я.Д. Гинкулов, а першим військовим комісаром в Овідіополі був Г. Котовський.

Не минали нашого селища і письменники, поети. Тут був Валентин Катаєв, а пізніше Євген Дудар. Часто приїжджає до Овідіополя і сучасний одеський поет Станіслав Стрижанюк.

Не останнє місце в житті займає і спорт. Приїжджав сюди чемпіон світу з шахів А. Карпов. Він же і відкривав районний шахово-шашковий клуб. Волейболістки з Овідіополя свого часу були чемпіонками області. Саме в Овідіополі починала свій спортивний шлях Т. Макарець – Олімпійська чемпіонка з гандболу. Неодноразово в Овідіополі проводився турнір з гандболу на приз Тетяни Макарець. Завжди на провідних ролях в першості області була і футбольна дружина нашого селища. А зараз овідіопольська команда успішно виступає в другій лізі чемпіонату України з футболу.

Овідіопольщина – регіон особливий на нашій Одещині і славиться людьми роботящими. Селище потопає в садах і виноградниках. Овідіополь у майбутньому - це гарні, добротні будинки, дитсадки і школи, спорткомплекс, стадіони, готель, мережа магазинів, ресторанів, виставкові павільйони, кінозали, фонтани і квіти. Чудове його сучасне, ще кращі перспективи на майбутнє.


Россияне нашли останки овидиопольца
По просьбе начальника штаба поискового отряда «Высота» Игоря Журавлева (г.Десногорск, Смоленская область, Россия) в «Овидиополь-Информ» обратился одессит Юрий Моргун.

“Народне визнання”: Овідіопольський район – кращий на Одещині
Щорічний рейтинг популярності “Народне визнання” восьмий раз підвів підсумки своєї роботи.

З Новим роком!
Шановні жителі району! Сердечно вітаю Вас з Новим роком та Різдвяними святами!

Экономический кризис в стране увеличил число безработных в районе
Как сообщили в Овидиопольском районном центре занятости, вначале ноября на учете по безработице в центре состояло 151 человек

Фото недели: ''Праздник начинается''
Олеся Тищенко из Овидиополя прислала свое фото под названием

«Певец любви» - роман об Овидии
В этом году вышла в свет книга Джейн Элисон под названием «Певец любви».

Будущий мост построят с учетом инфраструктуры Белгород-Днестровска
Разработчики проекта моста через Днестровский лиман обещают учесть интересы Белгород-Днестровска

Відкриття пам’ятного знаку жертвам Голодоморів
21 листопада 2008 року в с. Барабой Овідіопольського району відбулося відкриття й освячення пам’ятного знаку жертвам Голодоморів.

До відома суб’єктів підприємницької діяльності
У рамках Програми розвитку малого підприємництва в Одеській області на 2007-2008 роки

Регулювання оптово-відпускних цін на продукти харчування
РОЗПОРЯДЖЕННЯ ГОЛОВИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

В Одесской области райцентры загрязняют курорты сточными водами
110 предприятий сбрасывают сточные воды в природные водоемы Одесской области.

Забуттю не підлягає
З 3 по 17 листопада цього року в приміщені адмінбудинку райдержадміністрації була розміщена частина пересувної виставки

Земля под застройку подешевела
За период с 10 по 16 ноября стоимость земельных участков под коттеджную застройку в Одесском регионе (5 районов) снизилась

Да здравствует дорога, хотелось бы фонарь. Фоторепортаж
Жители Овидиополя получили долгожданный подарок от Овидиопольского поселкового совета в виде асфальтированной дороги части улицы Калинина

Дмитрий Матуляк и Фемистокл Мурадов удостоены наград
За весомый личный вклад в развитие агропромышленного комплекса Украины, достижения высоких показателей

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Официальный портал Овидиопольского районаВидео
Всё видео  


Какую музыку Вы слушаете?

Поп
Классика
Electro-House
Латино
Ретро


     Фотогалерея  |  Видео  |  Газета  |  RSS ленты  |  Карта сайта  |  Курс валют  |  Архив  |  Форум  |  Обратная связь  
Информация Овидиополь – ИНФОРМ является интеллектуальной собственностью
информационной службы www.ovidiopol.com и других указанных источников полученной информации.
Любое копирование, публикация, перепечатка или последующее распространение информации, в том числе,
которое осуществляется любым иным способом, с использованием аналогичных и любых других средств,
запрещается без предварительного письменного согласия со стороны информационной службы www.ovidiopol.com.
Разрешается цитирование информации с явным указанием ссылки на Овидиополь – ИНФОРМ

На сайте функционирует система коррекции ошибок. Обнаружив неточность в тексте на данной странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

67801, Украина, Одесская обл.,  
г. Овидиополь, ул. Одесская, 19а  
Тел./факс: +38 (04851) 3-51-19,  
+38 (048) 740-09-00